En

ua ru
bead-crumps
Article
31.03.2025

ДЕКСТЕМП вдвічі сильніше, вдвічі ефективніше!

Журнал «Сучасна фармація», 2025 р., березень, С. 22-23.

Біль — це універсальна мова організму, якою він повідомляє про проблему. Гострий чи хронічний, ниючий чи пронизливий — він завжди порушує якість життя, обмежує рухливість і впливає на емоційний стан. Найчастіше біль виникає через запальний процес, незалежно від його причини. І саме боротьба із запаленням є ключем до ефективного знеболення.

Сучасна медицина пропонує перевірене рішення — нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Вони не лише блокують біль, а й усувають його першопричину, зменшуючи запалення. Незважаючи на високу ефективність, застосування НПЗП може супроводжуватися розвитком побічних ефектів; саме тому при виборі НПЗП для ефективного знеболення слід також звертати увагу на його безпечність.

ДЕКСТЕМП — активна форма ібупрофену, що діє вдвічі потужніше

При виборі найбезпечнішого НПЗП слід віддавати перевагу препаратам, що забезпечують необхідний знеболюючий та протизапальний ефект при найнижчій ефективній дозі. Враховуючи даний аспект, увагу привертає дексібупрофен — активний S(+)-енантіомер ібупрофену, який характеризується підвищеною біодоступністю та вираженим знеболюючим і протизапальним ефектом.

На фармацевтичному ринку України дексібупрофен представлений препаратом ДЕКСТЕМП виробництва КИЇВСЬКОГО ВІТАМІННОГО ЗАВОДУ, який вже здобув високу оцінку серед фахівців та пацієнтів.

 

ЦЕ ВАЖЛИВО!

 

Дослідження показали, що дексібупрофен значно менше пошкоджує слизову обо¬лонку шлунка. Так, у експериментальних дослідженнях Bonabello та співавтори встановили, що S(+)-ізомер ібупрофену, який є діючою речовиною Декстемпу, має сильнішу знеболювальну та протизапальну дію порівняно зі стандартною рацемічною формулою, водночас спричиняючи менший шлунковий токсичний ефект. На основі цих даних автори навіть запропонували пе¬реглянути безпеку традиційного ібупрофену та уникати використання R(–)-ізомеру [1].

 

 

ДЕКСТЕМП має жарознижувальні, аналгетичні та протизапальні властивості й може бути рекомендований широкому колу пацієнтів, зважаючи на оптимальне співвідношення ефективності і безпеки його активного фармацевтичного інгредієнта. ДЕКСТЕМП є у стабільній наявності в аптеках у всіх регіонах України.

 

ЦЕ ЦІКАВО!

 

Хронічний біль може змінювати мозок. Довготривалий біль може змінювати структуру мозку, зокрема, його здатність обробляти болючі відчуття. Це може призвести до підвищеної чутливості до болю (гіперчутливість) навіть після того, як причина болю зникне.

 

Переваги [1,2]:

Підвищена ефективність при меншій дозі. Дексібупрофен у дозі, в 2 рази меншій, ніж ібупрофен, має аналогічну ефективність. Клінічні дослідження підтверджують, що дексібупрофен у дозі 400 мг двічі на день (загалом 800 мг на добу) забезпечує такий же знеболювальний ефект, як ібупрофен 1600 мг на добу.

Доступна ціна. ДЕКСТЕМП забезпечує високу ефективність за оптимальною вартістю, роблячи сучасне та потужне знеболення доступним для широкого кола пацієнтів.

Швидке всмоктування та дія. Доведено більш швидке настання знеболювальної дії порівняно з рацемічним ібупрофеном. Після перорального прийому дексібупрофен швидко та повністю всмоктується з тонкого кишечника, досягаючи максимальної концентрації в плазмі крові приблизно через 2 години.

Знижений ризик побічних ефектів. Завдяки можливості застосування нижчих доз, особливо з боку шлунково-кишкового тракту. Якість, що відповідає міжнародним стандартам. Високоякісна сировина та впроваджена на виробництві система GMP гарантують препарату європейську якість.

Ефективність ДЕКСТЕМПУ: результати досліджень [1, 2]

Головний біль. Дослідження показало, що дексібупрофен у дозі 200 мг знімає головний біль так само ефективно, як 400 мг звичайного ібупрофену. Пацієнти відзначали швидше полегшення та довший знеболювальний ефект.

Зубний біль. При зубному болю 200 мг дексібупрофену забезпечували таке ж знеболення, як 400 мг рацемічного ібупрофену. Водночас дексібупрофен мав кращу переносимість і рідше викликав проблеми зі шлунком.

Менструальний біль. У дослідженні серед жінок із менструальним болем з’ясували, що 600–900 мг дексібупрофену на добу діють так само, як 1200–1800 мг звичайного ібупрофену, але з меншим ризиком негативного впливу на шлунок.

Післяопераційний біль. Доведено, що 400 мг дексібупрофену допомагають зменшити післяопераційний біль на 6–8 годин. При цьому препарат добре переноситься навіть при тривалому застосуванні.

В яких ситуаціях рекомендувати ДЕКСТЕМП?

  • Гострий біль при травмах — зменшення запалення та болю після розтягнень, переломів та інших травм тощо.
  • Гострий стоматологічний біль — швидке купірування болю після видалення зубів та інших процедур.
  • Головний та мігренозний біль — швидка та ефективна дія.
  • Менструальний біль — усуває дискомфорт та спазми.
  • Біль і запалення при остеоартриті/артрозі — зменшує біль, покращує рухливість суглобів та знижує запальну реакцію.
  • Післяопераційний біль — в якості частини мультимодальної анестезії забезпечує ефективний контроль гострого болю після хірургічних втручань.

Рекомендації щодо застосування лікарського засобу:

ДЕКСТЕМП випускається у таблетках по 200 і 400 мг, що дозволяє зручно дозувати препарат залежно від індивідуальних особливостей пацієнта, вираженості і локалізації болю.

Дорослим зазвичай призначають по 1–2 таблетки (200–400 мг) 3 рази на добу після їжі.

  • Рекомендована початкова доза становить 200 мг.
  • Рекомендована добова доза становить 600–900 мг, розподілена на 3 прийоми.
  • Вища разова доза — 400 мг.
  • Вища добова доза — 1200 мг.
  • Приймати після їжі, запиваючи достатньою кількістю.

ДЕКСТЕМП — ПОДВІЙНА СИЛА ЗНЕБОЛЕННЯ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНОЇ ДІЇ!

Джерела літератури:

  1. Phleps W. Overview on clinical data of dexibuprofen. Clin Rheumatol. 2001 Nov; 20 Suppl 1:S15-21. doi:10.1007/BF03342663. PMID: 11771569.
  2. Kaehler ST, Phleps W, Hesse E. Dexibuprofen: pharmacology, therapeutic uses and safety. Inflammopharmacology. 2003; 11(4):371-83. doi: 10.1163/156856003322699555. PMID: 15035791.

 

Стаття надана мовою оригіналу

Download the article
Related medicines All medicines
All medicines